18 Juni 2022 12:00
Lose: 937, Prebid: ja, Live-Auktion: ja

Los 29

Los 29
1 Gulden 1920 zilverbon. Almanak 03-1b. Zeer fraai.
Schätzung: € 75,00

Los 30

Los 30
1 Gulden 1938 zilverbon. Almanak 04-1a. UNC.
Schätzung: € 150,00

Los 31

Los 31
1 Gulden 1938 zilverbon. Almanak 04-1a en 1b. Prachtig en UNC. 2 ex.
Schätzung: € 50,00

Los 32

Los 32
1 Gulden 1943 muntbiljet. Almanak 05-1. UNC.
Schätzung: € 35,00

Los 33

Los 33
Schätzung: € 35,00

Los 34

Los 34
1 Gulden 1943 muntbiljet. Almanak 05-1. UNC. 2 ex. opvolgende nummers.
Schätzung: € 70,00

Los 35

Los 35
1 Gulden 1945 muntbiljet. Almanak 06-1b. UNC.
Schätzung: € 75,00

Los 36

Los 36
1 Gulden 1945 muntbiljet. Almanak 06-1c. UNC.
Schätzung: € 60,00

Los 37

Los 37
2 1/2 Gulden 1938 zilverbon. Almanak 13-1a en 1b. Prachtig en UNC. 2 ex.
Schätzung: € 50,00

Los 38

Los 38
2 1/2 Gulden 1943 muntbiljet. Almanak 14. UNC.
Schätzung: € 60,00

Los 39

Los 39
2 1/2 Gulden 1945 muntbiljet. Almanak 15-1e. UNC.
Schätzung: € 125,00

Los 40

Los 40
Schätzung: € 125,00

Los 41

Los 41
2 1/2 Gulden 1945 muntbiljet. Almanak 15-1f. UNC.
Schätzung: € 125,00

Los 42

Los 42
Schätzung: € 125,00

Los 43

Los 43
2 1/2 Gulden 1949 muntbiljet. Almanak 16-1b. Serienummer AHH093439. Zeer fraai.
Schätzung: € 20,00

Los 44

Los 44
2 1/2 Gulden 1949 muntbiljet. Almanak 16-1b. UNC. 2 ex.
Schätzung: € 25,00