23 November 2024 13:00
Lose: 453, Prebid: ja, Live-Auktion: ja
Alle|Mit Bildern

Los 65

Los 65
Holland. Halve provinciale gulden 1688/81. Cnm 2.28.99; D. 1196; V. 52.4. Zeer zeldzame jaartalwijziging, niet door vorige verkoper gezien en nooit eerder door ons aangetroffen. RRR. UNC.
Einstiegspreis: € 500,00

Los 66

Los 66
Holland. 3 Gulden 1763. CNM 2.28.101. NGC MS 62.
Einstiegspreis: € 300,00

Los 67

Los 67
Holland. 10 Stuiver 1751. CNM 2.28.107. NGC MS 65.
Einstiegspreis: € 300,00

Los 68

Los 68
Holland. X Stuiver 1751. Tulprand. Cnm 2.28.107; D. 1198; V. 53.3. Prachtig/FDC.
Einstiegspreis: € 100,00

Los 69

Los 69
Holland. Scheepjesschelling 1759. Afslag in goud op het gewicht van 2 dukaten. Cnm 2.28.116; D. 816; V. 55.6. Tot manchetknoop verwerkt exemplaar.
Einstiegspreis: € 400,00

Los 70

Los 70
Holland. Scheepjesschelling 17?0. Afslag in goud op het gewicht van 2 dukaten. Cnm 2.28.116; D. 816; V. 55.6. Tot manchetknoop verwerkt exemplaar.
Einstiegspreis: € 400,00

Los 71

Los 71
Holland. Wapenstuiver 1724. CNM 2.28.122. UNC.
Einstiegspreis: € 25,00

Los 72

Los 72
Holland. Duit 1739. Cnm 2.28.126; V. 57.6. Mooie volle slag met prooflike uiterlijk! FDC.
Einstiegspreis: € 25,00

Los 73

Los 73
Kampen. Enkele gouden dukaat-Spaans type z.j. CNM 2.30.12. Zeer fraai.
Einstiegspreis: € 500,00

Los 74

Los 74
Overijssel/ Duit 1741. CNM 2.38.113. FDC. Mooie kleur.
Einstiegspreis: € 50,00

Los 75

Los 75
Utrecht bisdom. Sede Vacante 1233-1234. Denier. Zeer fraai.
Einstiegspreis: € 100,00

Los 76

Los 76
Utrecht. Dukaat goud 1717. CNM 2.43.44; D.963. Afkomstig uit VOC-schip De Akerendam. Ex. DF Sedwick veiling 33 lotnr 527. NETHERLANDS (United), Utrecht, gold ducat, 1717, rare, NGC MS 63 (Shipwreck Blue Label), “top pop” in the NGC census. KM-7.1; Fr-285. While the usual date for Utrecht ducats from this wreck was 1724, a handful of earlier dates were reported, including 47 of the date 1717 (see page 48 of Bjørn Rønning’s 1979 book Akerendam: The Story of the Runde Treasure) like this present lot in top grade, rather lustrous and boldly struck (with sharp full knight’s-head details) on a smallish flan. Recovered from: Akerendam, sunk in 1725 off Norway. Resultaat $ 2.300 (ex veilingkosten) in speciale houder Shipwreck Certification.
Einstiegspreis: € 1.500,00

Los 77

Los 77
Utrecht. 3 Gulden 1793. CNM 2.43.117. NGC MS 62.
Einstiegspreis: € 200,00

Los 78

Los 78
Utrecht-stad. Stuiver 1627. Cnm 2.44.11; V. 114.4. R. Fraai/ zeer fraai.
Einstiegspreis: € 40,00

Los 79

Los 79
West-Friesland. Bezemstuiver 1739. CNM 2.46.84. Prachtig/FDC.
Einstiegspreis: € 20,00

Los 80

Los 80
Zeeland. Dubbele dukaat goud- Spaans type z.j. (1581-1583). CNM 2.49.10; D.878.; Friedberg 300. Zeer fraai+. Gewicht 6,90gr., goud Ø 29 mm. Naar elkaar gekeerde gekroonde portretten van het Spaanse koningspaar Ferdinand en Isabelle, daartussen S te midden van vier stippen, binnen een cirkel. In de buitencirkel de tekst •PHLS•D:G•HISP•Z•REX•COM•ZEL• burcht kz. Gekroond wapenschild van Castilië-Léon-Granada, adelaar met gespreide vleugels op achtergrond. In de buitencirkel de tekst •DVCATVS CO•ZEL•VAL•HISP• Op 24 februari 1581 ontving Bruynzeels instructies voor aanmunting van dubbele en enkele gouden dukaten ′met de twee hoofden′. Spoedig na aanmunting verscheen in Antwerpen in naam van de Staten van Brabant een gedrukt plakkaat, waarin de in Zeeland geslagen dubbele dukaat met de twee hoofden, en enkele andere munten, voor biljoen werden verklaard. Dat wil zeggen ongeldig. De Staten van Zeeland tekende protest aan, daar de munten voldeden aan de gewicht- en gehaltevoorschriften. Om de stukken niet teveel te laten gelijken op hun Spaanse voorbeeld, werd de keerzijdetekst aangepast. De eerste stukken vermelden de tekst SVB SVMBRA SALARVM, net als hun Spaanse voorbeeld. Thans werd dit gewijzigd in DVCATVS COM(itatus) ZEL(andiae) VAL(or) HISP(aniorum), vertaald ducaat van het graafschap Zeeland naar waarde van de Spaanse. Daarbij werd de herkomst van de munt duidelijker aangegeven. Bijzonder mooi exemplaar met scherpe portretten. Zeer zeldzaam.
Einstiegspreis: € 1.500,00