Lot 33

Lot 33
1 Gulden 1943 muntbiljet. Almanak 05-1. UNC.
Estimate: € 35,00

Lot 34

Lot 34
1 Gulden 1943 muntbiljet. Almanak 05-1. UNC. 2 ex. opvolgende nummers.
Estimate: € 70,00

Lot 35

Lot 35
1 Gulden 1945 muntbiljet. Almanak 06-1b. UNC.
Estimate: € 75,00

Lot 36

Lot 36
1 Gulden 1945 muntbiljet. Almanak 06-1c. UNC.
Estimate: € 60,00

Lot 37

Lot 37
2 1/2 Gulden 1938 zilverbon. Almanak 13-1a en 1b. Prachtig en UNC. 2 ex.
Estimate: € 50,00

Lot 38

Lot 38
2 1/2 Gulden 1943 muntbiljet. Almanak 14. UNC.
Estimate: € 60,00

Lot 39

Lot 39
2 1/2 Gulden 1945 muntbiljet. Almanak 15-1e. UNC.
Estimate: € 125,00

Lot 40

Lot 40
Estimate: € 125,00

Lot 41

Lot 41
2 1/2 Gulden 1945 muntbiljet. Almanak 15-1f. UNC.
Estimate: € 125,00

Lot 42

Lot 42
Estimate: € 125,00

Lot 43

Lot 43
2 1/2 Gulden 1949 muntbiljet. Almanak 16-1b. Serienummer AHH093439. Zeer fraai.
Estimate: € 20,00

Lot 44

Lot 44
2 1/2 Gulden 1949 muntbiljet. Almanak 16-1b. UNC. 2 ex.
Estimate: € 25,00

Lot 45

Lot 45
2 1/2 Gulden 1949 muntbiljet. Almanak 16-1b. UNC. 2 ex. opvolgende nummers.
Estimate: € 25,00

Lot 46

Lot 46
2 1/2 Gulden 1949 muntbiljet. Almanak 16-1b. UNC. 4 ex. opvolgende nummers.
Estimate: € 50,00

Lot 47

Lot 47
5 Gulden 1966 bankbiljet. Almanak 23-1a. Serienummer 1ZZ080172. UNC.
Estimate: € 20,00

Lot 48

Lot 48
5 Gulden 1966 bankbiljet. Almanak 23-1b. UNC. 3 ex. opvolgende nummers.
Estimate: € 150,00