Kavels: 453, Prebid: ja, Live Veiling: ja

Kavel 80

Kavel 80
Zeeland. Dubbele dukaat goud- Spaans type z.j. (1581-1583). CNM 2.49.10; D.878.; Friedberg 300. Zeer fraai+. Gewicht 6,90gr., goud Ø 29 mm. Naar elkaar gekeerde gekroonde portretten van het Spaanse koningspaar Ferdinand en Isabelle, daartussen S te midden van vier stippen, binnen een cirkel. In de buitencirkel de tekst •PHLS•D:G•HISP•Z•REX•COM•ZEL• burcht kz. Gekroond wapenschild van Castilië-Léon-Granada, adelaar met gespreide vleugels op achtergrond. In de buitencirkel de tekst •DVCATVS CO•ZEL•VAL•HISP• Op 24 februari 1581 ontving Bruynzeels instructies voor aanmunting van dubbele en enkele gouden dukaten ′met de twee hoofden′. Spoedig na aanmunting verscheen in Antwerpen in naam van de Staten van Brabant een gedrukt plakkaat, waarin de in Zeeland geslagen dubbele dukaat met de twee hoofden, en enkele andere munten, voor biljoen werden verklaard. Dat wil zeggen ongeldig. De Staten van Zeeland tekende protest aan, daar de munten voldeden aan de gewicht- en gehaltevoorschriften. Om de stukken niet teveel te laten gelijken op hun Spaanse voorbeeld, werd de keerzijdetekst aangepast. De eerste stukken vermelden de tekst SVB SVMBRA SALARVM, net als hun Spaanse voorbeeld. Thans werd dit gewijzigd in DVCATVS COM(itatus) ZEL(andiae) VAL(or) HISP(aniorum), vertaald ducaat van het graafschap Zeeland naar waarde van de Spaanse. Daarbij werd de herkomst van de munt duidelijker aangegeven. Bijzonder mooi exemplaar met scherpe portretten. Zeer zeldzaam.
Inzet: € 1.500,00

Kavel 81

Kavel 81
Zeeland. Twintigste Leicester reaal of stoter 1593/87. Cnm 2.49.32; V. 82.5. RRR. Fraai/zeer fraai.
Inzet: € 100,00

Kavel 82

Kavel 82
Zeeland. Daalder van 30 stuiver 1680. Cnm 2.49.65; D. 1082; V. 90.1. Iets zwak, overigens zeer fraai.
Inzet: € 50,00

Kavel 83

Kavel 83
Provinciaal. Lot divers zilver. 8 ex.
Inzet: € 100,00

Kavel 84

Kavel 84
Provinciaal. Utrecht. 1 Gulden 1721, 1764, 1765, 1794; X Stuiver 1782, 1767 en 6 Stuiver 1764. Nette kwaliteit. 7 ex.
Inzet: € 100,00

Kavel 85

Kavel 85
Provinciaal en Koninkrijk lot divers w.o. betere jaren en kwaliteiten. 25 Zilveren en 15 koperen munten. In 2 Lindner muntenboxen.
Inzet: € 250,00

Kavel 86

Kavel 86
Bataafse Republiek Utrecht. Dukaat goud 1805. Sch.41. Zeer fraai.
Inzet: € 250,00

Kavel 87

Kavel 87
Bataafse Republiek Utrecht. Zilveren dukaat 1803. Sch.72. Fraai/zeer fraai.
Inzet: € 50,00

Kavel 88

Kavel 88
Bataafse Republiek Utrecht. 3 Gulden 1795. Sch.87. Zeer fraai.
Inzet: € 100,00

Kavel 89

Kavel 89
Bataafse Republiek Utrecht. X Stuiver 1795. Sch. 102. Zeer fraai.
Inzet: € 60,00

Kavel 90

Kavel 90
Bataafse Republiek Utrecht. 2 Stuiver 1799. Sch.105. Prachtig.
Inzet: € 80,00

Kavel 91

Kavel 91
Bataafse Republiek Zeeland. Duit 1797/1796. Sch.109a. Zeer fraai.
Inzet: € 20,00

Kavel 92

Kavel 92
Koninkrijk Holland. Lodewijk Napoleon 1806-1810. Dubbele dukaat goud 1808. Sch.117. Zeer fraai/prachtig. Oplage 6220 ex. Zeldzaam.
Inzet: € 3.000,00

Kavel 93

Kavel 93
Koninkrijk Holland. Lodewijk Napoleon 1806-1810. Gouden dukaat 1806a. Sch.118a. Mooie kleur. FDC-.
Inzet: € 600,00

Kavel 94

Kavel 94
Koninkrijk Holland. Lodewijk Napoleon 1806-1810. Gouden dukaat 1809. Sch.130. Prachtig/FDC. Sublieme kleur.
Inzet: € 1.000,00

Kavel 95

Kavel 95
Koninkrijk Holland. Lodewijk Napoleon 1806-1810. Gouden dukaat 1809. Sch.132. Prachtig+.
Inzet: € 600,00